Routes

Bezienswaardigheden onderweg

Museum IJsselstein 🎨

Kom je langs bij MIJ?
In de wisseltentoonstellingen van Museum IJsselstein staat altijd een actueel thema centraal, gekoppeld aan een emotie. Hedendaagse kunstenaars dringen door tot de kern en nodigen je uit deze vanuit verschillende perspectieven te benaderen.



 Fotograaf: 
Django van Ardenne

Daarnaast zie je bij MIJ een collectie historische objecten: als het ware een wandeling door 3000 jaar lokale geschiedenis.
MIJ nodigt je uit met een open blik rond te lopen, je te laten verrassen en verwonderen. Het gesprek aan te gaan, je te verdiepen en veranderd naar huis te gaan.

Camping Fort Everdingen 🏰

Tussen de fietsetappes door wacht Camping Fort Everdingen als een rustpunt om even op adem te komen. Op het terrein ligt het imposante Fort Everdingen, een 19e‑eeuws vestingwerk dat deel uitmaakt van de beroemde Nieuwe Hollandse Waterlinie. Terwijl je hier even pauzeert, kun je de sfeer van het fort ervaren en de stevige muren en bastions bewonderen die ooit dienden om de rivier de Lek en de omliggende polders te beschermen.

Rustpunt De Lage Linde ☕

Een mooie locatie in het buitengebied van IJsselstein, vlak bij de Lekdijk. Een prachtig mooi weidevogelgebied en voor de recreant een plek om even een korte stop te houden onder het genot van een kopje koffie/ thee en (meestal) een heerlijk huisgemaakte taart.


Natuur Theetuin Sijden Hempje 🍵

Dit jaar werkt Natuur Theetuin Sijden Hempje met twee concepten. Bij zelfbediening kunt u in alle rust genieten van een heerlijk kopje koffie of thee, midden in de natuurlijke en ontspannen sfeer van de theetuin. Daarbij kunt u kiezen voor honing uit eigen imkerij en verfrissend Achthovens appelsap. Om het compleet te maken serveren wij een biologisch haverkoekje of een glutenvrij haverkoekje. Een fijne plek om even te pauzeren, te genieten van de rust en de natuur om u heen. 
Wanneer de vlag uithangt, heet ik u van harte welkom. U kunt dan bij de koffie of thee genieten van mijn originele fruitcake en eventueel kiezen voor een lunch uit een natuurrijke keuken. Koken is mijn passie, waarbij seizoensgebonden groenten en kruiden centraal staan. Ingrediënten komen zoveel mogelijk uit de moestuin, maar ook uit wat de dijkberm ons biedt. Op de eenvoudige kaart vindt u een gezonde en voedzame lunch, bereid met liefde voor natuur en smaak.

Doortrappen

Deze dag zullen er verschillende activiteiten van Doortrappen zijn, zodra ze bekend zijn komen ze op deze pagina te staan.
Denk aan activiteiten zoals een fietsparcours, fietsfit, het oefenen met op- en afstappen, testen van helmen en nog veel meer!

Op de donderdag gaat de route van de 45 en 60 kilometer langs Eetcafé de Rooie Reiger voor een activiteit van Doortrappen. Daarnaast is er nog een andere activiteit in Nieuwegein.

Cookievoorkeuren

Functioneel. Noodzakelijk om de website te laten functioneren.

Analytisch. Om bij te houden hoeveel mensen de website bezoeken.

Tracking. Om je een zo goed mogelijke ervaring te geven, de website te verbeteren, jou relevante informatie en advertenties te laten zien, en voor social media. Inschakelen